درباره‌ی ما

چشم یک نوشتاره ی آنلاین است که می خواهد ردِ داستان را در شاخه های مختلف هنر دنبال کند و به بازآفرینی آن در زبانِ گزارش، مقاله و یا داستان بپردازد. در چشم قرار است از جوهره ی اصلی داستان بگوییم، مفهومی که زبان مشترک نسل ها در ابعاد مختلف زندگی بوده است. داستان، این اتفاق ساده که به شیوه شیرین یا تلخ، با زبان ساده یا پیچیده، با قلم آماتور یا حرفه ای بیان می شود در پس هر بعد از وقایع زندگی رخ می دهد. می شود داستان را در لایه های سینما کشاند و یا در لایه های موسیقی. می شود آن را از بطن بازی های کامپیوتری بیرون کشید و یا به عکاسی تعمیم داد. حتی در جایی که تخیل کار نکند هم می توان از داستان گفت.
ما در چشم قرار است خیلی کارها بکنیم. از خیلی چیزها صحبت کنیم. و برای خیلی ها خانه شویم. نوشته های شما را قرار است بخوانیم و با شما از خودمان بگوییم. در چشم، ما و شما نداریم. اصلا برای همین تاسیس شده. یک جای خودمانی که هر وقت بخواهی بتوانی نوشته هایش را بخوانی و در هر گروهی که خلاقیت و استعداد داری از خودت برایمان بنویسی.
چشم یک گفتاره ی آنلاین است. یعنی اینکه نسخه چاپی ندارد. فکر نمیکنم برایتان جای سوال باشد. بحران کاغذ و قیمت چاپ و اینها که بماند، میخواهیم همیشه در دسترس باشیم. و چشم می خواهد همیشه شما را ببیند. نه اینکه هر چند وقت یک بار بیاید و برود. میخواهد همیشه باز باشد. راستش این چشم از آن چشم هاست که نمی خوابد.
بیشترش را برایتان خواهم گفت. در چشم قرار است در بخش های مختلف مطلب بنویسیم و بخوانیم. میتوانید نوشته هایتان را برای ما در شاخه های مختلف بفرستید تا گروه نوشتاره ی چشم آن ها را بررسی کنند و هر زمان که نوبتشان رسید در سایت آپلود کنند. یک نسخه سرجمع از نوشته های منتخب هر ماه در قالب پی دی اف منتشر می شود که آن را هم می شود از همین سایت تهیه کرد. خلاصه هرکار بکنیم در همین سایت است. پس مدام به چشم سر بزنید. اصلا آن را بگذاریم یک جایی دم چشمتان.