بازی یک داستان تعاملی محرک است که به طرز شگفت انگیزی خواننده را به بطن خود راه می‎‌دهد و تاج شخصیت اصلی را بر سرش می‌گذارد.

بازی و داستان

آنیتا جاویدیان

از مواهب بازی‌ها

امروزه، یکی از مهم ترین دغدغه های والدین و شاید حتی مهم‌ترین و اساسی‌ترین دغدغه شان استفاده و علاقه ی بیش از حد فرزندان کودک و نوجوانشان به بازی های کامپیوتری و وابستگی شدید اعتیاد گونه ی آن ها به کنسول های بازی، بازی‌های آنلاین گوشی های هوشمند آن هاست . این سوالات و نگرانی ها مسئله مهم روانشناسان کودکان و نوجوانان، جامعه شناسان، پزشکان، معلم ها و سیستم آموزشی کلان کشورهای توسعه یافته نیز هست.

امیر کفشدوزان

روایتی از یک زندگی

معلم وارد کلاس شد. بعداز مراسم برپا و برجا سکوت به سراغ کلاس آمد. معلم با غزوز خاصی تعدادی برگه را روی میزش قرار داد و به ساعتش نگاه کرد. ساعت ۸ صبح بود و در زنگ اول مدرسه، امتحان ریاضی سختی به پیشواز دانش‌آموزان می‌آمد. امتحانی که میکائیل هیچ از آن را نخوانده بود. از ریاضی بدش می‌آمد. دلیلش را هم درست نمی‌دانست اما نشستن سر کلاس ریاضی برایش جزو عذ‌اب‌آورترین ساعت‌های زندگی‌اش حساب می‌شد. مخصوصا اگر زنگ اول وو سرصبح می‌بود. و مخصوصا اگر امتحانی هم درکار می‌بود که عالی می‌شد!

ویدا رستمی

چرا نوشتن داستان بازی‌ها معمولا کار سختی است؟

نویسنده‌ی ماهر داستان کوتاه، رمان یا فیلمنامه بودن موفقیت در قلمروی نویسندگی داستان بازی‌ها را تضمین نمی‌کند. نوشتن پیچ و خم داستان بازی‌ها برای نویسندگان مثل کابوس است. چرا که باید بسیاری از نکاتی را که در راه و روش‌ نوشتن مدل‌های دیگر تا به حال یاد گرفته‌اند و بسیاری از قوانین تعیین شده را از ذهنشان بیرون کنند..

آزاده آزادمنش

داستانِ سرک کشیدن مادر به دنیای بازی فرزندش

قاشق به دست، دورِآشپزخانه میچرخیدیم. شوخ و شنگ پرِ دامنم را گرفته بود و دورم تاب میخورد.سرمان گیج می خورد و می‌نشینیم؛ انگشتم را روی دماغش فشار می دهم و می گویم: - خوب حالا مثلاً که چی؟ دلیل نمیشه چون ماینکرافته ،صبح تا شب سرت تو کامپیوتر باشه موهایش کلافه با پوف اش هوا می رود و می گوید: -مامان! نگو ماینکرافت بگو ماینکرفت!!!

امیر کفشدوزان

مروری بر داستانِ بازی هل بلید (HellBlade) با پرداخت دقیق به ابتدا، میانه و پایان آن

بازی HELLBLADE : SENUA'S SACRIFICE ساخته‌ی کمپانی NINJA THEORY است که درسال ۲۰۱۹ به بازار عرضه شد. این بازی را می‌توان یکی از تاثیرگذارترین بازی‌های تاریخ از نظر داستان غنی و شخصیت پردازی تحسین‌برانگیز آن برشمرد که توجه و تحسین منتقدین بسیاری را برانگیخته و جوایز متعددی را از آن خود کرده است. روایت داستان باشکوه این اثر فراموش نشدنی را به شما پیشکش می‌کنم.

ویدا رستمی

مروری بر وجوه تمایز و اشتراک بازی ها و داستان های کتبی

شاید فکر کنید که تفاوت اصلی باز‌ی‌های ویدئویی و کتاب‌ها وجه تعاملی آن‌ها هستند که باعث می‌شود مخاطب بتواند در بازی‌ها در نقش شخصیت اصلی قدم بردارد. درست است که این موضوع باعث شده بازی‌ها بی‌نظیر باشند اما .....

انسان امر می کند، برده اطاعت می کند.

امیر کفشدوزان

مروری بر داستان بازی بایوشاک با پرداخت دقیق به آغاز، میانه و پایان آن

من اندرو رایان هستم و از شما یک سوال دارم. آیا یک انسان صاحب عرق روی پیشانی خودش هست؟ "نه! آن متعلق به فقراست." اینو یک نفر که توی کاخی در واشنگتن نشسته میگه. "نه! آن متعلق به خداست!" اینو یک نفر که در واتیکان نشسته میگه. "نه! آن متعلق به همه ست." اینو یک نفر که در مسکو نشسته میگه. من تمام این جواب ها رو دور می ریزم. من غیرممکن را انتخاب میکنم. من رپچر را انتخاب میکنم.

برای خواندن ادامه مطلب اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *